Skip to content

Usuwanie graffiti

Usuwanie graffiti Usuwamy graffiti z budynków użyteczności publicznej i budynków mieszkalnych. Stosujemy innowacyjne narzędzia oraz specjalistyczne środki, które pomagają pozbyć się farby raz na zawsze.

tło

Przed

Nieestetyczne graffiti sprawia, że budynek nie prezentuje się godnie. Jest to samowolne brudzenie powierzchni, które wymaga usunięcia.

tło

Po

Ściana odzyskała swój dawny kolor, może godnie reprezentować instytucję.

Mycie Elewacji

Mycie elewacji jest usługą czyszczenia, gdzie ogromny nacisk stawiamy na dobór odpowiedniej techniki. Z powodu ogromnej różnorodności na rynku wykończeń elewacyjnych, napotykamy elewacje różnej maści: 

– baranki mineralne,- akrylowe, – silikatowe,- sylikonowe – piaskowce,- kamienie,- marmury,- elewacje betonowe.

Każda elewacja wymaga indywidualnego podejścia ze względu na jej wytrzymałość na ciśnienie, środki czyszczące i odgrzybiające, dlatego jako Alpers świadczymy trzy typy czyszczenia elewacji:

-Czyszczenie wysokociśnieniowe dla wszystkich elewacji mocno odpornych-Czyszczenie średniociśnieniowe dla elewacji typu baranek-Czyszczenie niskociśnieniowe (soft wash) dla wszystkich elewacji delikatnych

Czyszczenie wykonujemy różnymi metodami w zależności od potrzeb : alpinistyczną, z podnośnika, drabin lub rusztowań. 

Cennik mycia elewacji

Mycie ciśnieniowe i średniociśnieniowe – 10-15 zł m2

Mycie niskociśnieniowe (soft wash) – 15-20 zł m2

Impregnacja elewacji – 3-9 zł m2

Jeżeli twoja elewacja wymaga czyszczenia, zadzwoń lub wyślij zapytanie. Dobierzemy odpowiednią technikę do twojego typu elewacji i przedstawimy orientacyjną wycenę telefonicznie lub mailowo. Możemy również wykonać darmową wycenę u państwa na miejscu z rezerwacją terminu i gwarancją niezmiennej ceny.

Czyszczenie graffiti

Graffiti to rodzaj sztuki miejskiej, który w jednych miejscach jest akceptowany i chwalony, jednak w innych uznawany jest bardziej za wandalizm. Wszystko zależy od tego, kto się podejmuje malowania oraz czy posiada pozwolenie. Niezwykle często graffiti to samowolne brudzenie ścian budynków, mostów, garaży, które powinny pozostać w swoim naturalnym kolorze. Grafficiarze potrzebują powierzchni, jednak nie powinni eksponować swojej sztuki tam, gdzie nie mają przyzwolenia.

Mnóstwo przedsiębiorców czy urzędów zadaje sobie pytanie “jak usunąć graffiti”, które szpeci elewację budynku. Choć jeszcze do niedawna mało kto się tym przejmował, obecnie można zauważyć trend na usuwanie aktów wandalizmu ze ścian najróżniejszych budynków czy instytucji. Do programu przyłącza się coraz więcej większych i mniejszych miast. Pomagają w tym specjaliści, którzy zajmują się usuwaniem graffiti.

Do czyszczenia graffiti zazwyczaj wykorzystywana jest zwykle metoda natryskowa. Korzysta się w tym przypadku z myjki ciśnieniowej. Choć wiele zależy od danej powierzchni, można skutecznie usunąć graffiti z wyłączną pomocą wody pod ciśnieniem. Jeśli podłoże na to pozwala, można usunąć farbę przy pomocy piaskarek oraz innych specjalnych urządzeń.

Jesteśmy profesjonalną firmą, która zajmuje się czyszczeniem powierzchni. Podejmujemy się usuwania graffiti sprawdzonymi metodami. Naszym pierwszym krokiem jest określenie, z jaką powierzchnią mamy do czynienia. Powierzchnie gładkie są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu niż farba znajdująca się na powierzchniach porowatych.

Drugim krokiem towarzyszącym usuwaniu graffiti jest określenie typu farby. Kiedy już mamy potrzebne informacje, możemy dobrać do podłoża odpowiednią metodę i preparat. W przypadku graffiti czyszczenie nierzadko wiąże się z użyciem specjalistycznych rozpuszczalników. Niekiedy tylko one są w stanie rozpuścić silne zabrudzenia powstałe z farby w sprayu.

Usuwanie graffiti cennik

Wagony kolejowe, elewacje ważnych budynków, cegły — wszędzie może pojawić się nieestetyczne graffiti, które należy skutecznie usunąć. Mycie graffiti nie należy do najprostszych zadań, jednak nasza firma radzi sobie z tym rewelacyjnie. Przykładamy się do powierzonych nam zadań, jednocześnie dbając odpowiednio o powierzchnię. Nasze metody nie są w stanie uszkodzić tynku, a stosowane środki stosujemy tak, by nie były szkodliwe dla środowiska.

Czyszczenie elewacji z graffiti to dość kosztowna usługa. Wykonujemy ją przy użyciu specjalnego sprzętu oraz wybieramy produkty, które powinny nam w tym pomóc. Chodzi o rozpuszczalnik, który poradzi sobie nawet w bardzo trudną do usunięcia farbą. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje usuwanie graffiti? Cena za jeden metr czyszczonej powierzchni może wynieść Klienta od kilkudziesięciu do ponad stu złotych. Obecnie, zważywszy na rosnące ceny, koszty mogą sięgnąć nawet dwustu złotych za metr kwadratowy czyszczonej powierzchni.

Cena skutecznego usuwania graffiti będzie zależeć od wielkości powierzchni całkowitej, którą chce powierzyć nam Klient. Im mniejsza, tym większa będzie cena za jeden metr kwadratowy. Jest to podyktowane tym, iż niezależnie od powierzchni, nasza ekipa musi się przygotować do każdego zadania w taki sam sposób. Powierzchnia oraz jej typ również mają wpływ na cenę. Inaczej czyści się tynki, inaczej powierzchnie z betonu, a jeszcze innej metody czy natężenia będą wymagały powłoki ze szkła.

Usuwanie graffiti z elewacji

Likwidacja graffiti to stosunkowo trudne zadanie. Szczególnego wysiłku wymaga w przypadku powierzchni porowatych. Trzeba mieć tu na uwadze, by podczas czyszczenia w żaden sposób nie uszkodzić takiej powierzchni. Usuwanie graffiti musi być jednocześnie delikatne, bezpieczne i skuteczne. Metody powinny być dobierane bardzo ostrożnie, w zależności od materiału. Zmywanie graffiti nie powinno realnie wpływać na strukturę ściany lub innej powierzchni.

Nasze metody usuwania graffiti

Do najpopularniejszych metod usuwania graffiti, których używa także nasza wykwalifikowana firma, zaliczamy metodę chemiczno-ciśnieniową czy metodę podobną do piaskowania. Metoda chemiczno-ciśnieniowa wykorzystuje myjkę ciśnieniową oraz zaawansowane środki chemiczne, które jednocześnie nie są szkodliwe dla środowiska i mogą być poddawane utylizacji w standardowej kanalizacji miejskiej.

Na samym początku nasi pracownicy pokrywają powierzchnię warstwą rozpuszczalników, a następnie odczekują tyle, ile zaleca producent. Kolejnym krokiem jest usunięcie całości, czyli zarówno rozpuszczalnika, jak i częściowo rozpuszczonej farby przy pomocy ciepłej wody prowadzonej zwartym strumieniem po powierzchni. Jeśli chcesz, by ze ściany Twojego budynku maksymalnie szybko zniknęło graffiti, usuwanie go przy pomocy metody chemiczno-ciśnieniowej może dać zadowalające efekty.

Jakich środków używamy do czyszczenia powierzchni z graffiti?

Zanim podejmiemy decyzję dotyczącą wykorzystania konkretnych środków do usuwania graffiti, musimy określić typ nawierzchni. Dzielą się one na nieabsorbujące i nienasiąkające (marmur, klinkier, granit, szkło), gładkie i delikatne (lamperie, pleksiglas, laminaty) oraz nasiąkliwe i porowate (tynki cementowo-wapienne, tradycyjny, wyprawy tynkarskie).

Najczęściej mamy do czynienia z powierzchniami, z którymi fantastycznie reaguje metoda ciśnieniowa z niewielkim dodatkiem chemicznych środków. Dlatego też znajduje się ona bardzo wysoko na liście oferowanych przez nas usług. Dysponujemy nie tylko fantastycznym sprzętem, ale wiedzą, która przydaje się nam podczas tego rodzaju zadań.

 

Obszar działania

Cała Polska

Zadzwoń

798 593 293

Call Now Button