Skip to content

Czyszczenie wysokociśnieniowe kostki brukowej

Czyszczenie wysokociśnieniowe kostki brukowej Doskonale zdajemy sobie sprawę, jakim wyzwaniem jest utrzymanie kostki brukowej w dobrym stanie. Zamiast łamać sobie głowę, zdecyduj się na naszą pomoc. Jesteśmy profesjonalną ekipą, która radzi sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami kostki brukowej.

Usuwanie z kostki brukowej z oleju

Czyszczenie kostki brykowej

Kostka ze śladami opon samochodowych, tłustymi plamami, zielonymi nalotami, wymagająca czyszczenia i użycia specjalistycznych środków.

Kostka po myciu i odchwaszczaniu

Usuwanie chwastów 

Kostka brukowa zyskała drugie życie, odzyskała swój oryginalny kolor. Może być teraz doskonałą wizytówką domu czy budynku użyteczności publicznej.

Mycie kostki brukowej

Mycie kostki brukowej to usługa czyszczenia pod wysokim ciśnieniem powierzchni płaskich takich jak kostka brukowa, płyty betonowe, kamienie, marmury i inne posadzki twarde. Usuwamy zabrudzenia takie jak: -Grzyby-mchy-glony-porosty-chwasty-zabrudzenia atmosferyczne-olej silnikowy i inne zabrudzenia ropopochodne

Czemu warto wybrać akurat Alpers?

-ciśnienie do 600bar
-przepływ wody 1600 litrów na godzinę
-dzięki tak wydajnym maszyną pracujemy na talerzach wysokociśnieniowych które nie rozpryskują zabrudzeń
-mamy możliwość odsysania zabrudzeń na bieżąco.

Cennik mycia kostki brukowej

Mycie kostki brukowej od 5-11zł m2

Impregnacja kostki brukowej od 3-8zł m2

Wycenimy czyszczenie twojej kostki brukowej za darmo‌

Jeżeli twoja kostka brukowa wymaga gruntownego czyszczenia, zadzwoń do nas lub napisz, dzięki krótkiej rozmowie i wysłanym zdjęciom wycenimy renowacje twojej kostki brukowej lub innej powierzchni. Umów czyszczenie już dziś a otrzymasz gwarancję niezmiennej ceny.

Czyszczenie kostki brukowej: czym ją wyczyścić i ile kosztuje mycie?

Ułożona kostka brukowa to bardzo ważny element każdej posesji, niezależnie od tego, czy jest prywatna, czy publiczna. Na rynku znajdziemy różne typy kostek brukowych, rozmaite jej kształty oraz kolory. Sporo osób decyduje się na jej ułożenie na podjeździe przed domem, a instytucje państwowe lub prywatne chętnie korzystają z niej, by wyłożyć dziedziniec, podjazd, powierzchnię przed wejściem i wiele innych. Kostka brukowa może stanowić praktyczny rodzaj nawierzchni do chodzenia oraz jeżdżenia. Jest estetyczna, elegancka i stylowa.

Każdy, kto decyduje się na kostkę brukową, powinien wiedzieć, że nieodzowne jest jej czyszczenie. Zadowalający efekt płynący z jej ułożenia zaczyna znikać, kiedy powoli, tydzień za tygodniem, pojawiają się na niej nieestetyczne zabrudzenia czy organiczne wykwity. Na powierzchniach tych, przez wzgląd na intensywne użytkowanie, mogą pojawiać się plamy z rdzy, zacieki, a kurz wręcz wsiąka w strukturę kostki brukowej.

W takiej sytuacji niezwykle ważne jest czyszczenie kostki brukowej. Mycie kostki brukowej może odbywać się przy pomocy myjki ciśnieniowej, jak i innych profesjonalnych narzędzi. W wielu przypadkach wystarczy silny strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem, aby nieco polepszyć wizualny stan kostki brukowej. Są jednak i takie momenty, że nieodzowne jest profesjonalne czyszczenie kostki brukowej.

Klienci bardzo często pytają nas o cennik usług. Ciężko jest nam jednoznacznie określić, ile może kosztować dana usługa, ponieważ istnieje sporo czynników, które mają wpływ na cenę. Temat czyszczenia kostki brukowej jest stosunkowo szeroki. Cena może zależeć od powierzchni kostki, poziomu jej zabrudzenia, a także miejsca, do którego należałoby dojechać ze sprzętem. Oferujemy najbardziej profesjonalne usługi czyszczenia kostki brukowej w kraju, dlatego warto zgłosić się właśnie do nas!

Czyszczenie hydrodynamiczne kostki brukowej

Czym wyczyścić kostkę brukową z rozmaitych zabrudzeń? Najczęściej czynność tę wykonuje się z pomocą myjki wysokociśnieniowej. Taką właśnie usługę oferuje nasza wykwalifikowana, profesjonalna i zaangażowana firma! Czyszczenie kostki brukowej, czyszczenie kostki granitowej to usługi, które są dostępne na terenie całego kraju.

Kostka brukowa narażona jest na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niektóre egzemplarze mogą cechować się nadmiernym wchłanianiem wilgoci. Nic więc dziwnego, że kurz czy tłuste plamy chętnie wsiąkają w materiał. W zależności od rodzaju zabrudzenia warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która posiada specjalistyczne myjki wysokociśnieniowe.

Na kostce brukowej mogą pojawić się zabrudzenia poremontowe, takie jak tynk, cement czy farba. Najczęściej spotykane są jednak zabrudzenia eksploatacyjne, takie jak ślady po oponach, kurz, brud, sadza, mech czy olej. Nierzadko mówi się też o zabrudzeniach organicznych. Są obecne, kiedy na kostkę oddziałuje nadmierna wilgoć. W miejscach spoin kostki brukowej, jak i na powierzchni kostki pojawiają się zielone naloty oraz mech.

Jak czyścić kostkę brukową? Punktem pierwszym, zanim przejdziemy do czyszczenia, jest regularne dbanie o tego rodzaju powierzchnie. Chodzi o codzienne zamiatanie i mycie kostki brukowej. Jeśli te czynności zostaną poważnie zaniedbane, nic nie uchroni Klienta przed profesjonalnym czyszczeniem kostki brukowej przy użyciu specjalistycznej myjki ciśnieniowej. Czasem też niezbędne będą środki chemiczne do czyszczenia kostki brukowej!

Brak dbałości o kostkę brukową przyczynia się do tego, że w spoinach zaczynają rosnąć chwasty, zaś osadzający się kurz chętnie wnika w strukturę kostki. Można wtedy zaobserwować ciemne plamy na kostce brukowej, które odbierają urok i nie prezentują się zbyt estetycznie.

Interesuje Cię usługa mycia kostki brukowej? Zwykle wystarczą myjki ciśnieniowe, a jeśli nie dają sobie rady, należy postawić na myjki wysokociśnieniowe. Sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju kostki. Nie zmieniają wyglądu kostki, mimo mocnego strumienia, który silnie oddziałuje na powierzchnię. Mogłoby się wydawać, że decydując się na takie urządzenie, nieuchronnie dojdzie do uszkodzenia kostki. Nic bardziej mylnego. Można umyć kostkę brukową, korzystając z myjki wysokociśnieniowej i jednocześnie nie uszkodzić powierzchni kamienia.

Tego rodzaju urządzenia spisują się doskonale w przypadku dużych powierzchni. Myjka wysokociśnieniowa gwarantuje strumień wody pod wysokim ciśnieniem, który wnika w głąb struktury zanieczyszczeń, jednocześnie skutecznie je eliminując. Urządzenia te doskonale spisują się podczas czyszczenia bruku.

Czyszczenie hydrodynamiczne kostki brukowej cena

Hydrodynamiczne czyszczenie kostki brukowej to zlecenia, które wykonujemy bardzo często. Właściciele domów jednorodzinnych, biur, deweloperzy oraz samorządy zgłaszają się do nas prawie codziennie z problemem brudnej kostki brukowej. Zalegający brud na powierzchni, jak i w fugach kostki brukowej nie prezentuje się zbyt estetycznie. Z kolei osoby odwiedzające konkretną nieruchomość zwracają uwagę na jej otoczenie. Brudna kostka brukowa nie świadczy zbyt dobrze o właścicielu. Nieumiejętnie użyty środek do czyszczenia kostki brukowej również na niewiele się zda. Warto więc zwrócić się z tym do profesjonalistów.

Czyszczenie kostki brukowej to jedna z naszych flagowych usług. Skutecznie usuwamy tłuste plamy z oleju silnikowego, jak i rdzy. Jesteśmy specjalistami od usuwania mchu, chwastów, porostów oraz rdzy. Nie straszne są nam różne rodzaje zabrudzeń. A nasza usługa jest w zasadzie bezproblemowa. Ile zatem kosztuje?

Nasze usługi opierają się na działaniu myjek, które kierują wodę pod wysokim ciśnieniem na powierzchnię przeznaczoną do umycia. Mycie kostki brukowej w ten sposób jest bardzo łatwe i skuteczne. Myjka wysokociśnieniowa wykazuje się sporą efektywnością i doskonale współpracuje z kostką brukową. Lekkie zabrudzenia usuwa niczym pyłek z rękawa, natomiast z większymi radzi sobie równie szybko i łatwo.

Cena za mycie kostki zależy od wielkości powierzchni, jaką chce nam powierzyć Klient. Im mniejsza powierzchnia, tym cena za jeden metr kwadratowy będzie wyższa. Dlaczego? Niezależnie od powierzchni ułożonej kostki, nasza firma dokonuje podobnych przygotowań. Nic więc dziwnego, że w przypadku mycia ok. 100 m kwadratowych, Klient zapłaci więcej za metr, niż decydując się na umycie 1000 m kwadratowych.

Dostęp do czyszczonych powierzchni również ma wpływ na ostateczną cenę. Znacznie trudniej będzie wykonać zadanie naszym pracownikom, jeśli dostęp jest w jakiś sposób utrudniony. Na cenę wpływa ustalenie rodzaju zabrudzenia. Im trudniejsze, większe i głębsze plamy, tym cena naszych usług będzie wyższa. By zainicjować pracę przy pomocy myjki wysokociśnieniowej, potrzebujemy dostępu do wody oraz prądu. Im ten dostęp jest lepszy, tym cena naszych usług będzie mniejsza. O reszcie kwoty decydują indywidualne potrzeby i oczekiwania Klienta.

Mycie wysokociśnieniowe kostki brukowej

Rodzaj mycia zależny jest od stopnia zabrudzenia kostki. Niekiedy wystarczą domowe sposoby, w innym przypadku konieczne będą specjalistyczne środki chemiczne. Czyszczenie kostki brukowej nie jest łatwym zadaniem, nawet dla profesjonalistów. Dlatego też do czyszczenia kostki stosujemy maksymalnie efektywne rozwiązania, które już nieraz się u nas sprawdziły. Czym umyć kostkę brukową?

Kostkę brukową, kostkę granitową może umyć silny strumień wody. Czasem obędzie się nawet bez środków chemicznych. Kiedy czyszczenie kostki brukowej dojdzie do skutku, warto zastanowić się nad jej impregnacją. Choć nie jest to konieczny zabieg, na pewno sprawi, że kostka będzie się prezentować znacznie lepiej, a jej żywotność zostanie wydłużona.

Impregnacja kostki brukowej doskonale zabezpiecza nawierzchnię przed wnikaniem zanieczyszczeń oraz szkodliwym działaniem wilgoci. Jest to rewelacyjna ochrona, którą warto zastosować. Jak wygląda przebieg impregnacji kostki brukowej? Przede wszystkim należy wybrać najlepszy środek, jaki znajduje się na rynku. W przypadku kostki brukowej lepiej nie decydować się na produkty z rozpuszczalnikiem.

Impregnację kostki brukowej najlepiej wykonywać w ciepłe, pogodne dni. Nie może to być dzień upalny ani deszczowy. Inaczej zabieg ten nie będzie miał sensu. Aby preparat dawał maksymalne efekty, impregnację warto powtarzać co 3-4 lata. Powierzchnia kostki powinna mieć swoją standardową temperaturę, tylko wtedy przyjmie preparat w odpowiedni sposób i zapewni jego pozytywne działanie. Ponadto, przed samą impregnacją warto zadbać o odpowiednie wyczyszczenie kostki.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu, chwastów i porostów

Jednym z najczęściej występujących powodów, dla którego Klienci decydują się na profesjonalną pomoc, jest mech. Bardzo chętnie porasta on kamienne powierzchnie. Lubuje się w powierzchniach brukowanych, elewacjach budynków czy fugach pomiędzy kostkami. Wilgoć oraz cień sprzyja rozrastaniu się mchu. Można go znaleźć głównie po północnej stronie drzew, w sąsiedztwie oczek wodnych i w wielu innych miejscach.

W przypadku kostki brukowej niezwykle istotne jest, aby działać ekspresowo, kiedy tylko zauważony zostanie pojawiający się mech. Bardzo szybko się rozrasta, więc im dłużej Klient będzie czekał, tym bardziej pracochłonne będzie jego usunięcie. Mech sprawia, że kostka brukowa prezentuje się bardzo nieestetycznie, nieelegancko. Co więcej, mech może poważnie niszczyć podłoże.

Czym czyścić kostkę brukową, aby usunąć z niej mech? Może to być dość skomplikowany proces. Niekiedy zdarza się, że konieczne będzie czyszczenie kostki brukowej z mchu podzielone na etapy. Czyszczenie kostki brukowej warto rozpocząć od wybrania mchu ze szczelin między kostkami. Drugim etapem będzie czyszczenie powierzchni przy użyciu myjki ciśnieniowej. Z pewnością będzie to czasochłonne zajęcie, dlatego w tym przypadku warto wykorzystać usługi profesjonalistów.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu przy użyciu wyłącznie myjki ciśnieniowej jest bezpieczne, choć może trwać kilka godzin. Dobrej jakości firmy, takie jak nasza, nie wykorzystuję chemicznych środków, ponieważ mogą wpłynąć one na środowisko sąsiedzkie. Z tego powodu, do czyszczenia kostki zwykle używamy wyłącznie wody pod ciśnieniem.

W sytuacji, kiedy mech nie chce zejść lub pozostawił po sobie nieestetyczne przebarwienia, można wykorzystać środki chemiczne, ale wyłącznie punktowo. Jest to niezwykle ważne, aby nie naruszyć roślinności, która rośnie nieopodal.

Czyszczenie kostki brukowej z cementu

Zdarza się, że na posesji znajdują się resztki cementu. Jest to wynik nieuwagi i zaniedbań, co może prowadzić do poważnego zabrudzenia powierzchni kostki brukowej. Prace budowlane wykonywane są zwykle dość szybko, przez co cement może nieopatrznie znaleźć się na kostce. Taka sytuacja wymaga szybkiej interwencji. Jeśli właściciel w odpowiednim momencie zdecyduje się na profesjonalną pomoc w czyszczeniu, może odzyskać pierwotny wygląd swojej kostki brukowej.

Do mycia kostki brukowej z resztek cementu przyda się myjka ciśnieniowa. Czyszczenie kostki myjką ciśnieniową może dać doskonałe efekty, ale zdarzają się też sytuacje, kiedy niewielka ilość, mimo starań, pozostanie na kostce. Jest to idealny moment na interwencję naszej profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem kostki brukowej.

Pierwszym naszym krokiem jest użycie myjki wysokociśnieniowej. Możemy w ten sposób usunąć wszelkie ślady po cemencie. Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie, jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie ciśnienie wody względem czyszczonej powierzchni. Nie może być ono za duże, by nie uszkodziło kostki, ani za małe, by dało sobie radę z plamami z cementu.

Zbyt trwałe zabrudzenia musimy potraktować specjalnymi środkami chemicznymi. Ich celem jest zmiękczenie plamy po cemencie. Dopiero później należy wykorzystać myjkę ciśnieniową do ostatecznego usunięcia plamy. Uczulamy klientów, którzy zastanawiają się nad skorzystaniem z naszych usług, by na własną rękę nie stosowali chemicznych wspomagaczy. Nieumiejętne korzystanie z czyszczących środkó chemicznych może być opłakane w skutkach. W ten sposób można odbarwić kostkę lub zniszczyć jej strukturę.

Skutecznym sposobem na wyczyszczenie kostki z cementu jest użycie piasku pod ciśnieniem. Piasek ten nieco zeszlifuje powierzchnię kostki, pozostawiają ją czystą i elegancką. Metodę tę można zastąpić szlifowaniem kostki za pomocą specjalnych tarcz. Warto mieć jednak na uwadze, że konieczne będzie zeszlifowanie całej powierzchni, a nie tylko kostek, na których wystepują plamy.

Czyszczenie kostki brukowej z oleju samochodowego i tłuszczu

Na kostce mogą pojawić się rozmaite plamy. Przykładem są plamy z oleju o tłuszczu. Należą one do najbardziej znienawidzonych. Struktura kostki brukowej cechuje się tym, że bardzo szybko i chętnie chłonie olej silnikowy. Plamy mogą pojawić się również podczas rodzinnego grillowania – wystarczy, że kropla tłuszczy z grilla spadnie na powierzchnię kostki. Jeśli chcesz samodzielnie usunąć plamę, możesz pokusić się o użycie płynu do mycia naczyń.

Jak powszechnie wiadomo, usunięcie plamy z oleju przy pomocy samej wody nie jest proste. Warto więc, do mycia kostki brukowej z oleju silnikowego, wykorzystać wodę z niewielkim dodatkiem detergentu. Rewelacyjnie sprawdzi się tutaj tradycyjny płyn do mycia naczyń, który zdaje egzamin w kuchni. Alternatywą dla powyższego rozwiązania jest zasypanie plamy z oleju sorbentem bądź suchym piaskiem. Ten sposób częściowo spowolni lub całkowicie przystopuje wchłanianie tłuszczu przez kostkę brukową.

Czyszczenie kostki brukowej z oleju, zwłaszcza starych plam z tłuszczu, to nie lada wyzwanie. Najkorzystniej jest skorzystać z pomocy profesjonalnej i wykwalifikowanej firmy, która doskonale zna się na rzeczy. Nasza firma doskonale zdaje sobie sprawę, jaką trudność sprawia plama z oleju. Nic więc dziwnego, że ta właśnie usługa jest przez nas promowana i nie wahamy się przed jej wykonaniem, niezależnie od typu Klienta ani rozległości zabrudzenia.

Czyszczene kostki brukowej, w zależności od zabrudzenia, może być łatwiejsze lub trudniejsze. Dla naszej firmy nie ma znaczenia, z jaką plamą mamy do czynienia. Potrafimy skutecznie rozwiązać każdy problem dotyczący poważnych zabrudzęń kostki brukowej. Chętnie podejmujemy się pracy, w której skupiamy się na doprowadzeniu kostki brukowej do stanu sprzed zabrudzenia. Posiadamy specjalistyczny sprzęt, znamy się na detrgentach i używamy ich tylko w momencie, kiedy woda pod ciśnieniem nie zdaje egzaminu. Staramy się, aby każda wykonywana przez nas usługa przebiegała sprawnie, z pełnym zaangażowaniem i w poczuciu bezpieczeństwa. Korzystamy z innowacyjnych sprzętów, których zadaniem jest doprowadzenie powierzchni kostki brukowej do maksymalnej czystości. Jeśli nie wiesz, po jakie preparaty sięgnąć, nie masz na wyposażeniu myjki ciśnieniowej i nie chcesz szorować każdej kostki z osobna, koniecznie zdecyduj się na naszą pomoc! Nie zawiedziesz się!

Obszar działania

Cała Polska

Zadzwoń

798 593 293

Call Now Button