Skip to content

Malowanie

Malowanie Malowanie elewacji domów to zadanie bardzo poważne, które wymaga odpowiedniego sprzętu i planu. Wykorzystaj naszą ekipę, a efekt będzie oszałamiający. Dysponujemy wiedzą, doświadczeniem oraz innowacyjnym sprzętem.

Malowanie dachów

Jesteśmy w stanie przywrócić dachom dawną świetność. Wystarczy nieco zaangażowania, wiedza dotycząca produktów oraz czas. Nasza ekipa z powodzeniem zajmie się malowaniem Twojego dachu.

Malowanie elewacji

Po kilku latach elewacja pozostawia wiele do życzenia. Warto ją odnowić, a wystarczy tylko dobrej jakości farba elewacyjna, uprzednie czyszczenie, dokładne przygotowanie podłoża i można nakładać całkiem nowy kolor.

Antykorozja

Jeśli chcesz uchronić swój dach przed rdzą, możesz skorzystać z naszej usługi, jaką jest antykorozja. Zapewniamy, że stosowane przez nas preparaty dadzą sobie radę i ochronią Twój dach przed korozją.

Malowanie zewnętrzne domów

Malowanie elewacji domu warto potraktować poważnie niczym projekt nowego domu. Warto to bardzo dokładnie przemyśleć, zanim podjęte zostaną jakiekolwiek działania. Aby malowanie elewacji dało odpowiedni efekt, trzeba rozplanować kroki tak, by dały najlepszy efekt. Przed rozpoczęciem prac należy pamiętać o przygotowaniu potrzebnego sprzętu oraz wszystkich materiałów. Tylko wtedy prace przebiegną sprawnie, bez niepotrzebnych przerw.

Nasza firma doskonale wie, jak zająć się malowaniem elewacji, od A do Z. Ściany zewnętrzne nie są nam obce, posiadamy nie tylko potrzebne doświadczenie, ale również rewelacyjnej jakości sprzęt. Dysponujemy wszystkimi potrzebnymi umiejętnościami, które czynią nas fachowcami w tej dziedzinie.

Dlaczego Klienci w ogóle podejmują się malowania elewacji? Wpływa na to wiele czynników. Długotrwały kontakt z wilgocią, działanie naprzemiennie wysokich i niskich temperatur, a ponadto coraz mocniejsze promieniowanie UV sprawiają, że nawet piękna, wysokiej jakości elewacja po jakimś czasie staje się brudna, nieestetyczna i niechlujna.

Na całe szczęście, obecnie istnieje prosty sposób na to, by odnowić elewację i doprowadzić ją do równie dobrego stanu, jak na samym początku. Chodzi o malowanie elewacji zewnętrznej, które można przeprowadzić z pomocą naszej ekipy. Zanim jednak dojdzie do faktycznego malowanie, wpierw należy bardzo dokładnie sprawdzić i ocenić stan podłoża. Malowanie domu, który ma wiele lat może okazać się nieco ryzykowne. Dlatego niezbędna jest inspekcja, która określi, jaki jest stan powierzchni ścian.

Bardzo dokładne sprawdzenie pozwoli też dobrać etapy, jakie są potrzebne, aby przywrócić świetność elewacji. Kiedy już potwierdzimy poszczególne kroki, będziemy mogli przygotować produkty oraz potrzebne narzędzia.

W sytuacji, gdy dochodzi do łuszczenia się starych powłok, należy je najpierw usunąć, by móc przystąpić do kolejnych czynności. Farby silikonowe nałożone na niespójną powierzchnię ścian mogą w bardzo szybkim tempie się odseparować lub po prostu nie dadzą zadowalającego efektu.

By pozbyć się starych powłok, korzystamy z niewielkiej ilości wody. Naszym celem jest ich rozmiękczenie, a następnie usunięcie przy pomocy szpachelki budowlanej. Czyszczenie ścian może być czasochłonne. Powłoki malarskie powinny być usunięte bardzo dokładnie. By pomalować elewację domu, powierzchnia musi cechować się dobrą przyczepnością. Dlatego w następnym kroku należy przejść do gruntowania elewacji, po uprzednim uzupełnieniu ubytków masą szpachlową.

W sytuacji, kiedy Twoja stara elewacja jest w dobrym stanie i zdzieranie starej powłoki oraz gruntowanie elewacji Cię nie dotyczy, nasza firma przejdzie do kolejnych aspektów renowacji. Chodzi oczywiście o mycie elewacji. Konkretna metoda zależeć będzie od tego, czy elewacja jest jedynie szara, czy może są na niej zielone naloty. Niekiedy wystarczy posłużyć się myjką ciśnieniową, a w innych sytuacjach potrzebne będą specjalne środki do mycia elewacji.

Nakładanie nowej farby elewacyjnej na powłoki z osadem i plamami, nie jest dobrym pomysłem. Czasem, zanim dojdzie do ponownego wykończenia elewacji, należy usunąć z niej glony, mech czy algi. Gwarantujemy użycie wyłącznie dobrych jakościowo środków, które poradzą sobie z takimi defektami. Po umyciu trzeba pozostawić ściany zewnętrzne do całkowitego wyschnięcia.

Malowanie ścian zewnętrznych

Bezpośrednio po umyciu lepiej odpuścić malowanie fasady. Zanim przejdziesz do malowania elewacji z pomocą naszej ekipy, trzeba wybrać rodzaj farby. Jak dokonać wyboru farby elewacyjnej? W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę rodzaj podłoża. Do tynków cementowych, betonowych i wapiennych polecane są inne farby do malowania elewacji, niż w przypadku powierzchni z cegły, czy do tynków silikonowych lub mineralnych.

Farby silikatowe dobrze sprawdzają się w przypadku malowania tynków każdego rodzaju oraz betonu. Farba silikonowa to doskonała opcja do malowania cegieł, betonu oraz tynków. Jeśli chcesz ochronić swoją elewację przed wilgocią, warto zastosować inny rodzaj farby elewacyjnej, czyli farbę akrylową.

Malowanie starej elewacji nie musi uwzględniać identycznego koloru. Można całkowicie zmienić kolory elewacji. Wybierając farbę elewacyjną, warto zdecydować się na taką, która będzie zgrywać się z otoczeniem. Kolor elewacji ma też za zadanie nieco wyróżnić Twój dom. Nie ma więc przeciwwskazań, aby zastosować odcienie szarości, zieleni, a nawet delikatne odcienie czerwieni.

Zanim przystąpimy do ostatecznego malowania elewacji krok po kroku, musimy przygotować otoczenie domu. Kostka brukowa, rabaty kwiatowe i wiele innych elementów musi zostać zabezpieczona, aby skapująca farba silikonowa nie ubrudziła otoczenia. Drzwi oraz okna również powinny zostać zabezpieczone, z kolei ościeżnice warto zakleić taśmą malarską.

Malowanie elewacji domu to inwestycja na kilka kolejnych lat, dlatego wybór farby elewacyjnej ma znaczenie, podobnie jak sama technika. Dobrej jakości farba powinna być nakładana w pogodny, ale niezbyt wilgotny dzień. Wszystkie przydatne porady znajdziemy na karcie technicznej wyrobu. Do malowania elewacji wykorzystujemy różnorodne narzędzia. Malowanie elewacji wałkiem nie jest niczym dziwnym w naszym wykonaniu. W zależności od wysokości budynku musimy umieścić wałek na teleskopowej rączce. Ta metoda pozwala na dokładne pokrycie powierzchni wraz z trudno dostępnymi elementami. Nową farbę silikatową z wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne nakładamy z ogromną starannością, zgodnie z zaleceniami producenta. Przyczepność nowej powłoki zależeć będzie w głównej mierze od wcześniej wykonanych działań.

Ile kosztuje malowanie elewacji zewnętrznej? Odpowiedź na to pytanie zależne jest od wielu czynników. Wpływ na to ma stan elewacji domu oraz lista czynności, jakie musimy wykonać, aby doprowadzić ją do tego etapu, kiedy będzie gotowa na malowanie. Chodzi tutaj głównie o poprzednie powłoki malarskie i czas poświęcony na ich usuwanie.

Ile kosztuje malowanie elewacji domu? Cena zależeć będzie nie tylko od wykonanej przez naszą firmę pracy, ale również od produktu do malowania domu, jaki zostanie wybrany. Wydajność farby jest różna. Na jeden metr kwadratowy, w zależności od typu produktu, może pójść więcej lub mniej produktu. Farba jednak jest niezbędna, aby uzyskać zadowalający stan oraz kolor elewacji. Im droższa farba, tym możemy mieć pewność, że będzie lepiej odporna na zabrudzenia oraz czynniki atmosferyczne.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej elewacji i chcesz szybko to zmienić, koniecznie skorzystaj z naszych usług malowania zewnętrznego domów!

Obszar działania

Cała Polska

Zadzwoń

798 593 293

Call Now Button